А чи знаєте Ви, що найбільше шоколаду продається в аеропорту Брюсселя?
Щорічно туристи купують 800 тонн шоколаду! Але, чи знають вони, як вибрати якісний шоколад? Ділимося порадами і Лайфхак, як вибрати шоколад, яким можна буде сміливо пригостити всіх друзів!
Склад
Справжній шоколад містить какао терте і какао-масло. Якщо цих інгредієнтів немає в списку складу, то краще продовжити пошуки або ж, відразу відправитися в інший супермаркет.
Звертайте увагу на порядок компонентів у складі, адже спочатку пишуть інгредієнти, яких в продукті найбільше. Де більше цукру і молока - там менше ціна, де більше какао-продуктів - там ціна набагато вище.
Досить часто в шоколад додають пальмову чи кокосову олії. На жаль, шоколадом це назвати не можна, незважаючи на те, що яскраві упаковки "кричать" про зворотнє
У шоколад також часто додають какао-порошок. Він погіршує смакові якості продукту і знижує його користь для організма.Соєвий лецитин - натуральний інгредієнт, який ніяк не впливає на смак і якість шоколаду, а також не шкодить організму в допустимих кількостях. Його використовують як загущувач, але його кількість не повинна перевищувати норму.
У складі хорошого шоколаду відсутні ароматизатори, барвники або підсилювачі запаху і смаку.
Хрускіт
Якщо ви вже купили шоколад і готові насолодитися його смаком, слід розламати плитку і уважно послухати: якісний шоколад обов'язково повинен хрустіти при розламуванні
Хороший шоколад не повинен прилипати до зубів, а також швидко танути. Якщо ж, як тільки плитка виявилася в ваших руках, вона почала танути, то це точно поганий знак! А якщо шоколад зовсім не тане і не залишає на руках ніяких слідів це означає, що в його складі занадто багато лецитину.
А якщо шоколад кришиться при розламуванні, то це ознака того, що це не зовсім якісний продукт.
Зовнішній вигляд
У ідеального шоколаду - рівна глянсова поверхня. А під час надлому - однорідна структура (єдине "виключення з правил” - пористий шоколад).
Патьоки на зворотному боці говорять про те, що в продукті мало лецитину і це хороший привід вибрати саме цю плитку.
Якщо на шоколаді видно білий наліт - в супермаркеті його зберігали неправильно і від покупки цієї плитки краще відмовитися.
Термін придатності
Як і при виборі будь-яких інших продуктів харчування варто звертати увагу на термін зберігання шоколаду. Термін придатності зазвичай становить від року до 18 місяців. Але, якщо в ньому є якась начинка, то термін придатності може бути і менше.
Смак
Найголовніший критерій смаку шоколаду - відсутність присмаку машинного або технічного масла (такий присмак свідчить про присутність в продукті пальмового масла). Також, смак рослинних жирів свідчить про їх наявність в шоколадній плитці.